Král nejen na silnici

S novým rokem přichází často ohlédnutí nad prožitými úspěchy, Škoda ani loni nezahálela a má jistě co rekapitulovat.

Tovární tým ŠKODA Motorsport měl v automobilových rally pro sezonu 2019 hned několik velkých cílů. Nejdůležitější bylo úspěšně uvést na trh nový soutěžní speciál – modernizovaný vůz ŠKODA Fabia R5 evo, se kterým se automobilka ŠKODA chtěla v nově vypsaném světovém seriálu WRC 2 Pro pokusit zvítězit nejenom v hodnocení továrních výrobců, ale i posádek. Dopadlo nakonec vše podle plánu?

autospektrum acc škoda brno slatina blog

Sportovní cíle ve světovém šampionátu WRC 2 Pro se podařilo splnit na 100 % a to dokonce s předstihem! Tři soutěže před koncem sezony, na klimaticky náročné Wales Rally, se finská posádka Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen stala na těžkém a blátivém povrchu mistry světa v kategorii posádek. Na předposlední soutěži roku, asfaltovo-šotolinové Španělské Rally, potom tým ŠKODA Motorsport završil své úspěšné letošní tažení ziskem mistrovského titulu v hodnocení výrobců.

Továrnímu týmu z Mladé Boleslavi se dařilo i na domácí půdě, kde se posádka Jan Kopecký – Pavel Dresler stala popáté v řadě za sebou mistry ČR. Zlínskou Barum Rally, nejslavnější českou soutěž s půl milionovou diváckou návštěvností, vyhrál Jan Kopecký poosmé (triumfoval zde vždy s vozem značky ŠKODA), českých mistrovských titulů má dlouholetý člen týmu ŠKODA Motorsport doma sedm! V Čechách je tandem ŠKODA-Kopecký k neporažení.

Vedle sportovních úspěchů zaznamenala značka ŠKODA i obchodní úspěch, protože během roku 2019 prodala do rukou soukromých týmů soutěžní speciál ŠKODA Fabia R5 s pořadovým číslem 300! Celosvětový zájem o české rally speciály neklesá a ŠKODA se tak stává jedním z historicky nejúspěšnějších výrobců závodních vozů kategorie R5. Česká motoristická veřejnost může být pyšná, protože vývoj i výroba závodních speciálů ŠKODA probíhá výhradně doma v Mladé Boleslavi.

autospektrum acc škoda brno slatina blog