Novinka na trhu hybridů – Superb IV

Představuje se Vám manažerský vůz myslící i na životní prostředí.Jedná se zároveň o plug-in hybrid s dojezdem až 62km v čistě elektrickém módu.

Škoda nasadila Superbu iV skutečně agresivní startovací cenu (Superb iV ve výbavě Ambition bude začínat na 876 900 Kč. To je jen o málo víc, než kolik stojí Superb Ambition s motorem 2.0 TDI 140 kW a převodovkou DSG – 849 900 Kč), čímž jistě automobilka přidala pár vrásek japonské Toyotě, která počítala s tím, že se Superb nedostane pod hranici 1 500 000 Kč (přitom Sportline bude jen něco málo nad milion) a jež se u nás snaží se svými elektromobily taktéž prorazit.

autospektrum acc brno slatina elektromobil článek superb ivPrvní sériový plug-in hybrid značky Škoda kombinuje spalovací motor 1,4 TSI a elektromotor. Soustava dosahuje systémového výkonu 160 kW (218 k). Baterie má kapacitu 13 kWh. Celkový dojezd v kombinovaném režimu činí 850 km, v čistě elektrickém režimu alespoň 56 km dle cyklu WLTP. Z běžné domácí zásuvky se baterie nabije přes noc. Pokud se nabíjí pomocí wallboxu s nabíjecím výkonem 3,6 kW, trvá nabití 3,5 hodiny, při dobíjení z běžné elektrické zásuvky pak 5,5 hodiny. ŠKODA SUPERB iV je také schopen dobíjet baterii nebo udržovat nabití během jízdy na spalovací motor nebo rekuperací brzdné energie, aby se po delší cestě dal poslední úsek před cílem, například ve městě, zvládnout opět bez lokálních emisí. Pro zatím je plánována výroba 60 plug-in hybridních Superbů denně, což ale může do budoucna vzrůst, záleží jen na poptávce zákazníků.

autospektrum acc brno slatina Škoda Superb iV