Již příští rok ujedete až 500 km na jedno nabití

Ve ŠKODA AUTO byla nedávno odstartována vlastní sériová výrobu baterií pro elektromobily. První elektromobil z dílny s okřídleným šípem ve znaku VISION E – naplánovaný na rok 2020 počítá s dojezdem až 500 km na jedno nabití. To je více než 60% nárůst oproti dnešnímu standardu!

Elektromobily v posledních letech patří mezi tahouny celého automobilového průmyslu. Než se ale budou schopny ve všech ohledech plně vyrovnat klasickým vozům, čeká toto odvětví ještě kus cesty. A co že ještě stojí v cestě budoucnosti, ve které budou trhu dominovat elektrovozy?

Cesta za vyšším dojezdem

Zajímavá je především otázka dojezdu, ať už se bavíme o modelech na čistě elektrický pohon nebo o takzvaných plug-in hybridech, které mohou v případě potřeby využít i motor spalovací a zvládnou na baterii ujet přibližně 300 kilometrů.

Ve ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi jsme se ale rozhodli tento limit pokořit. Nedávno jsme zahájili vlastní sériovou výrobu baterií, a to nejen pro značku ŠKODA AUTO, ale rovněž pro celý koncern Volkswagen. Revolučních baterií se tedy dočkají také řidiči vozů Audi nebo SEAT.

A vytyčili jsme si rozhodně ambiciózní cíl – představení konceptu VISION E je naplánováno už na rok 2020 a na jedno nabití baterie počítá s dojezdem až 500 kilometrů. Tedy o více než 60 % více, než zvládnou současné modely.